Tafle szkła w oknach często stanowią duży procent całej elewacji. Coraz częściej jest to jedyny budulec ścian nowoczesnych budynków. W starszym budownictwie natomiast udział okien jest również znaczny – stanowi bowiem średnio około 50% powierzchni.

Ze względu na narażenie w wysokim stopniu na działanie czynników atmosferycznych szklanych części elewacji do wnętrza budynku przedostaje się latem bardzo dużo ciepła. Słońce operujące na szyby nagrzewa je do wysokich temperatur. Nagrzane szkło działa na podobnej zasadzie jak kaloryfer – oddaje energię do wnętrza, mocno ogrzewając powietrze w środku. Dodatkowo promienie słoneczne, oprócz tego, że nagrzewają szybę, przedostają się do środka i działają w ten sam sposób na inne przedmioty, powodując ich nagrzewanie.

Wymienione czynniki kumulują się niejednokrotnie nieproporcjonalnie do rzeczywistej zewnętrznej pogody temperatury – nawet podczas niewielkich, wydawałoby się, upałów, we wnętrzach pomieszczeń tworzy się temperatura nieznośna do pracy.

Nasze folie przeciwsłoneczne eliminują ten problem. Naklejane w 99% przypadków od zewnętrznej strony odbijają energię słoneczną już w pierwszym kontakcie z oknem. Szkło nie nagrzewa się i – co za tym idzie – nie nagrzewa powietrza w pomieszczeniach.

Istnieją dwa rodzaje folii przeciwsłonecznych:

  • folie lustrzane
  • folie przezierne.

Folie przeciwsłoneczne lustrzane nadają szybie funkcję lustra weneckiego – taflę lustra widzianą od zewnątrz.

Folie przezierne pozostają na szybie praktycznie niewidoczne lub nadają szybie efekt dymionego szkła (w zależności od użytego stopnia odbijania promieniowania słonecznego).

Folie lustrzane dzięki użytym w nich cząsteczkom metalu odbijają nawet 90% energii słonecznej.

Folie przezierne załamują padające promienie pod różnymi kątami co sprawia, że do wnętrza dostaje się nawet o 77% energii mniej.

Dodatkowo w wysokim stopniu przepuszczają światło widzialne, naturalne i bezpieczne dla oczu, blokując przy tym 85% promieni IR (podczerwonych) niebezpiecznych dla ludzi w przypadku długiego kontaktu.

Ponadto nasze folie odbijają 99% promieni UV, które są odpowiedzialne między innymi za blaknięcie przedmiotów znajdujących się wewnątrz budynków (częste ich użycie w muzeach i galeriach sztuki).

To wszystko sprawia, że mogą się Państwo cieszyć z doskonałego widoku na otoczenie i nie przejmować się temperaturą na zewnątrz – nawet bez klimatyzacji, której koszty nieustannie rosną, a w długotrwałym stosowaniu może powodować szkody w organizmie.

Nasze folie to innowacja na wyciągnięcie ręki. Bez ingerencji w strukturę elewacji, bez hałasu, szybko, czysto, z gwarancją działania.

Nasze folie posiadają  atest PZH (Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny), atest niepalności M1 oraz klasę bezpieczeństwa 3B3 wg normy EN 12600.